KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848306
nr 1284 8306
Kurt Börjeson
(1927-1990), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55, stadsmotiv. Olja på pannå, 60x66 cm
Kurt Börjeson, svensk bildkonstnär född 1927, död 1990.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 18:47:56
23/10 23:12:41
200 kr
25/10 19:54:42
Kurt Börjeson
Läs mer om Kurt Börjeson